Dedikované servery

Server E3 Storage

Vyladěný dedikovaný server se čtyřjádrovým procesorem. Nabízí kvalitní komponenty a opravdu velký prostor pro vaše data

3 400 Kč bez DPH / měsíc
Vzali jsme základní dedikovaný server z naší nabídky a darovali mu výrazně větší úložiště. Výsledkem je 12 TB prostoru a výhodné řešení, které je ušito na míru všem projektům s potřebou uchovávat velké objemy dat.
1 x Quad-Core E3-1230
32 GB RAM
2 x 6 TB HDD
1 Gbps konektivita bez omezení
Proč jsme vybrali tuto komponentu?

Čtyřjádrový procesor Intel Xeon Processor E3-1230 v6 je od začátku prodeje v roce 2011 synonymem atraktivního poměru ceny a výkonu. V pořadí již šestá generace, kterou používáme v dedikovaných serverech E3 Start, není výjimkou.

Procesor zvládne zpracovávat celkem 8 vláken, nabízí základní frekvenci 3,50 GHz (turbo 3,90 GHz) a 8 MB SmartCache. Mikroarchitektura procesoru je Kaby Lake.

Spolehlivý procesor od společnosti Intel se v jeho cenové kategorii dlouhodobě prokazuje jako rozumná volba, která jen složitě hledá konkurenci. Ostatně i zkušenosti zákazníků a nás samotných potvrzují, že právě tento procesor má co nabídnout.

O výrobci

Společnosti Intel Corporation byla založena v roce 1968 a dnes patří k největším výrobcům počítačových procesorů na světě. Mezinárodní korporace zaměstnává více než 100 tisíc lidí. Mezi nejvýznamnější odběratele čipů Intel patří značky Lenovo, Dell či HP.

V posledních několika letech na sebe Intel strhává pozornost nejen díky kvalitní nabídce, ale také prostřednictvím akvizic a expanze na další trhy. V roce 2010 zakoupil bezpečnostní společnost McAfee, v dalších letech technologické firmy Altera, Lantiq či startup Nervana Systems a MobilEye.

Kromě řady nových a lepších produktů se Intel v následujících letech chce ve velké míře věnovat umělé inteligenci, 10nm výrobě či první generaci vlastních grafických karet.

Benchmark

Populární čtyřjádrový model s podporou technologie Hyper-threading si ve srovnávacích testech výkonu dokáže vybojovat velmi hezké umístění a opakovaně potvrzuje, že byl vytvořen pro získání uživatelů, pro které je klíčový poměr ceny a výkonu.

Cinebench R11.5, 64bit (Multi-Core)
9.19
Passmark CPU Mark
10160
Geekbench 3, 64bit (Multi-Core)
15717
Proč jsme vybrali tuto komponentu?

Pro dedikované servery vyhledáváme kvalitní paměti se skvělými parametry. Jednou z našich častých voleb je například paměť Samsung 32GB 2400MHz DDR4 ECC CL17 DIMM. Samsung se z našeho pohledu profiluje jako výrobce, který nabízí nadstandardní paměti RAM, což ve výsledku potvrzují nejen naše zkušenosti, ale také recenze uživatelů.

V konfiguraci dedikovaného serveru E3 Start Storage jsme chtěli za dostupnou cenu nabídnout maximální množství operační paměti RAM. Samsung je v takovém případě velmi rozumnou volbou a výsledkem je 32 GB paměti s frekvencí dosahující až 2400 MHz a časováním CL17.

O výrobci

Jihokorejský gigant Samsung, který byl založen v roce 1938, zaměstnává po celém světě kolem 500 tisíc lidí. Mnoho Korejců považuje značku za symbol národní hrdosti. Nutno podotknout, že právem. Od exportu a prodeje sušených ryb ušla značka cestu až do dvacítky největších globálních značek.

Vstupenkou do světa informačních technologií byl pro Samsung první počítačový čip vyrobený v roce 1983. V několika posledních letech získala značka hned několik prvenství. V roce 2000 uvedla na trh jako první handsetový systém CDMA, v roce 2010 to zase byla vůbec první 3D televize.

Důkazem širokého záběru společnosti je pestré produktové portfolio, ve kterém nechybí například operační paměti RAM nebo chytré telefony.

Proč jsme vybrali tuto komponentu?

Vysokokapacitní disky HDD Western Digital GOLD - 6TB vyhovují náročným požadavkům datových center. V nabídce společnosti Western Digital představují trefu do černého především z pohledu vysoké spolehlivosti, kapacity a výkonu.

Disk se může pochlubit hodnotou až 2 milionů hodin MTBF (Mean Time Between Failures – střední doba mezi poruchami). Jinými slovy je kombinací špičkového výkonu a vysoké úrovně spolehlivosti pro nepřetržitý provoz.

HDD Western Digital GOLD s kapacitou 6 TB má vyrovnávací paměť 128 MB a rychlost otáček 7 200 ot/min. V porovnání se stolními pevnými disky zvládá několikanásobně vyšší pracovní zátěž.

O výrobci

Kalifornská společnost Western Digital Corporation se řadí mezi největší výrobce počítačových pevných disků, třebaže po založení v roce 1970 byl původně výrobcem polovodičových zařízení. Firma zaměstnává po celém světě skoro 70 tisíc lidí.

Produktové řady pevných disků Western Digital jsou pojmenovány podle barev. Například série Blue nabízí průměrný výkon, Black zase velkou rychlost a Gold, kterou používáme v našich dedikovaných serverech, je speciálně navržena pro datacentra.

Kromě zajímavých novinek na sebe Western Digital v poslední době upoutala pozornost akvizicí čipové divize Toshiby a také zakoupením konkurenční společnosti SanDisk, která se specializuje na SSD jednotky.

Benchmark

Výsledky výkonových testů potvrzují, že disk ze série Gold je předurčen pro použití v datacentrech, kde plně vyniknou jeho parametry a silné stránky.

Rychlost přenosu dat z hostitele na disk nebo opačně (trvale)
200 MB/s
Akustika v nečinném režimu
25 dBA

Nenašli jste požadovaný server?

Zašlete nám požadavky na server a my pošleme nabídku na míru.
Server
stín Serveru

Vyzkoušejte si server na 7 dní za 999 Kč

Otestujte podporu, technické zázemí, servery a síť. Bez smlouvy, bez závazků.

Dedikovaný server na zkoušku

Už vás nebaví předplácet si nákladné služby, o nichž nevíte, zda je využijete a jestli jsou pro vaše účely vhodné? Proto jsme přišli se serverem na zkoušku na 7 dní. Otestujte jej a uvidíte.