Dedikované servery

Server W2123 Databáze+ SSD

Dedikovaný server pro náročné zákazníky a projekty, kteří mají zájem o provoz databáze, nový procesor Intel a opravdu velké SSD úložiště

5 000 Kč bez DPH / měsíc
Nový procesor Intel Xeon W-2123 je určen pro vysokou zátěž a datová centra. Pokud vyhledáváte velké SSD úložiště a spolehlivost pro provoz databáze, je tato konfigurace dedikovaného serveru určena přesně pro vás.
1 x Quad-Core W-2123
64 GB RAM
2 x 960 GB SSD
1 Gbps konektivita bez omezení
Proč jsme vybrali tuto komponentu?

Čtyřjádrový procesor Intel QuadCore Xeon W-2123 s čipy Skylake je vyroben 14nm výrobním procesem, což v praxi znamená vyšší výkon maximálně vhodný pro servery. Díky technologii Hyper-threading umí zpracovávat až 8 procesorových vláken najednou.

Jádro procesoru běží na frekvenci 3,6 GHz, v případě potřeby nechybí možnost automatického přetaktování až na 3,9 GHz. Technologie Intel Turbo Boost 2 dokáže jádra nejen přetaktovat, ale nevytížená umí také vypnout.

Velkou předností je extrémně rychlá L3 cache o velikosti 8,25 MB. Xeon W-2123 je ideálním procesorem pro virtualizaci spuštěných několik nezávisle pracujících operačních systémů, což je ostatně i jeden z hlavních důvodů, proč je u našich zákazníků tak oblíbený.

O výrobci

Společnosti Intel Corporation byla založena v roce 1968 a dnes patří k největším výrobcům počítačových procesorů na světě. Mezinárodní korporace zaměstnává více než 100 tisíc lidí. Mezi nejvýznamnější odběratele čipů Intel patří značky Lenovo, Dell či HP.

V posledních několika letech na sebe Intel strhává pozornost nejen díky kvalitní nabídce, ale také prostřednictvím akvizic a expanze na další trhy. V roce 2010 zakoupil bezpečnostní společnost McAfee, v dalších letech technologické firmy Altera, Lantiq či startup Nervana Systems a MobilEye.

Kromě řady nových a lepších produktů se Intel v následujících letech chce ve velké míře věnovat umělé inteligenci, 10nm výrobě či první generaci vlastních grafických karet.

Benchmark

Výkonný čtyřjádrový model od Intelu s podporou technologie Hyper-threading dosahuje ve srovnávacích testech výkonu skvělých výsledků.

Passmark CPU Mark
10827
Proč jsme vybrali tuto komponentu?

Pro dedikované servery vyhledáváme kvalitní paměti se skvělými parametry. Jednou z našich častých voleb je například paměť Samsung 32GB 2400MHz DDR4 ECC CL17 DIMM. Samsung se z našeho pohledu profiluje jako výrobce, který nabízí nadstandardní paměti RAM, což ve výsledku potvrzují nejen naše zkušenosti, ale také recenze uživatelů.

V konfiguraci tohoto dedikovaného serveru se vždy snažíme za dostupnou cenu nabídnout maximální množství operační paměti RAM. Samsung je v takovém případě velmi rozumnou volbou a výsledkem je 2x32 GB paměti s frekvencí dosahující až 2400 MHz a časováním CL17.

O výrobci

Jihokorejský gigant Samsung, který byl založen v roce 1938, zaměstnává po celém světě kolem 500 tisíc lidí. Mnoho Korejců považuje značku za symbol národní hrdosti. Nutno podotknout, že právem. Od exportu a prodeje sušených ryb ušla značka cestu až do dvacítky největších globálních značek.

Vstupenkou do světa informačních technologií byl pro Samsung první počítačový čip vyrobený v roce 1983. V několika posledních letech získala značka hned několik prvenství. V roce 2000 uvedla na trh jako první handsetový systém CDMA, v roce 2010 to zase byla vůbec první 3D televize.

Důkazem širokého záběru společnosti je pestré produktové portfolio, ve kterém nechybí například operační paměti RAM nebo chytré telefony.

Proč jsme vybrali tuto komponentu?

Použité disky jsou Intel SSD DC S4500 Series – 960 GB. Vysoce kvalitní komponenty určené pro datová centra se mohou pochlubit skvělými parametry a vysokou odolností. Tato řada SSD disků je jedním z důvodů, proč má Intel v oblasti datových úložišť dlouhodobě skvělou reputaci.

Rychlost sekvenčního čtení je 500 MB/s, rychlost sekvenčního zápisu je 490 MB/s. Disk se může pochlubit hodnotou až 2 milionů hodin MTBF (Mean Time Between Failures – střední doba mezi poruchami).

Nenašli jste požadovaný server?

Zašlete nám požadavky na server a my pošleme nabídku na míru.
Server
stín Serveru

Vyzkoušejte si server na 7 dní za 999 Kč

Otestujte podporu, technické zázemí, servery a síť. Bez smlouvy, bez závazků.

Dedikovaný server na zkoušku

Už vás nebaví předplácet si nákladné služby, o nichž nevíte, zda je využijete a jestli jsou pro vaše účely vhodné? Proto jsme přišli se serverem na zkoušku na 7 dní. Otestujte jej a uvidíte.