Dedikované servery

Server W2123 Storage

Dedikovaný server za skvělou pro náročnější zákazníky a projekty, kteří vyhledávají spolehlivost a opravdu velké datové úložiště

6 900 Kč bez DPH / měsíc
Nový procesor Intel Xeon W-2123 je určen pro vysokou zátěž a datová centra. Tento dedikovaný server bude splňovat požadavky všech, kteří hledají sílu nového procesoru Intel v kombinaci se štědrými pevnými disky.
1 x Quad-Core W-2123
64 GB RAM
4 x 10 TB HDD
1 Gbps konektivita bez omezení
Proč jsme vybrali tuto komponentu?

Čtyřjádrový procesor Intel QuadCore Xeon W-2123 s čipy Skylake je vyroben 14nm výrobním procesem, což v praxi znamená vyšší výkon maximálně vhodný pro servery. Díky technologii Hyper-threading umí zpracovávat až 8 procesorových vláken najednou.

Jádro procesoru běží na frekvenci 3,6 GHz, v případě potřeby nechybí možnost automatického přetaktování až na 3,9 GHz. Technologie Intel Turbo Boost 2 dokáže jádra nejen přetaktovat, ale nevytížená umí také vypnout.

Velkou předností je extrémně rychlá L3 cache o velikosti 8,25 MB. Xeon W-2123 je ideálním procesorem pro virtualizaci spuštěných několik nezávisle pracujících operačních systémů, což je ostatně i jeden z hlavních důvodů, proč je u našich zákazníků tak oblíbený.

O výrobci

Společnosti Intel Corporation byla založena v roce 1968 a dnes patří k největším výrobcům počítačových procesorů na světě. Mezinárodní korporace zaměstnává více než 100 tisíc lidí. Mezi nejvýznamnější odběratele čipů Intel patří značky Lenovo, Dell či HP.

V posledních několika letech na sebe Intel strhává pozornost nejen díky kvalitní nabídce, ale také prostřednictvím akvizic a expanze na další trhy. V roce 2010 zakoupil bezpečnostní společnost McAfee, v dalších letech technologické firmy Altera, Lantiq či startup Nervana Systems a MobilEye.

Kromě řady nových a lepších produktů se Intel v následujících letech chce ve velké míře věnovat umělé inteligenci, 10nm výrobě či první generaci vlastních grafických karet.

Benchmark

Výkonný čtyřjádrový model od Intelu s podporou technologie Hyper-threading dosahuje ve srovnávacích testech výkonu skvělých výsledků.

Passmark CPU Mark
10827
Proč jsme vybrali tuto komponentu?

Pro dedikované servery vyhledáváme kvalitní paměti se skvělými parametry. Jednou z našich častých voleb je například paměť Samsung 32GB 2400MHz DDR4 ECC CL17 DIMM. Samsung se z našeho pohledu profiluje jako výrobce, který nabízí nadstandardní paměti RAM, což ve výsledku potvrzují nejen naše zkušenosti, ale také recenze uživatelů.

V konfiguraci tohoto dedikovaného serveru se vždy snažíme za dostupnou cenu nabídnout maximální množství operační paměti RAM. Samsung je v takovém případě velmi rozumnou volbou a výsledkem je 2x32 GB paměti s frekvencí dosahující až 2400 MHz a časováním CL17.

O výrobci

Jihokorejský gigant Samsung, který byl založen v roce 1938, zaměstnává po celém světě kolem 500 tisíc lidí. Mnoho Korejců považuje značku za symbol národní hrdosti. Nutno podotknout, že právem. Od exportu a prodeje sušených ryb ušla značka cestu až do dvacítky největších globálních značek.

Vstupenkou do světa informačních technologií byl pro Samsung první počítačový čip vyrobený v roce 1983. V několika posledních letech získala značka hned několik prvenství. V roce 2000 uvedla na trh jako první handsetový systém CDMA, v roce 2010 to zase byla vůbec první 3D televize.

Důkazem širokého záběru společnosti je pestré produktové portfolio, ve kterém nechybí například operační paměti RAM nebo chytré telefony.

Proč jsme vybrali tuto komponentu?

Vysokokapacitní HDD Western Digital GOLD - 10TB disk typu Nearline vyhovuje náročným požadavkům datových center. V nabídce společnosti Western Digital představuje trefu do černého především z pohledu vysoké spolehlivosti, kapacity a výkonu.

Disk se může pochlubit hodnotou až 2 milionů hodin MTBF (Mean Time Between Failures – střední doba mezi poruchami). Jinými slovy je kombinací špičkového výkonu a vysoké úrovně spolehlivosti pro nepřetržitý provoz.

HDD Western Digital GOLD s kapacitou 10 TB má vyrovnávací paměť 256 MB a rychlost otáček 7 200 ot/min. V porovnání se stolními pevnými disky zvládá několikanásobně vyšší pracovní zátěž.

O výrobci

Kalifornská společnost Western Digital Corporation se řadí mezi největší výrobce počítačových pevných disků, třebaže po založení v roce 1970 byl původně výrobcem polovodičových zařízení. Firma zaměstnává po celém světě skoro 70 tisíc lidí.

Produktové řady pevných disků Western Digital jsou pojmenovány podle barev. Například série Blue nabízí průměrný výkon, Black zase velkou rychlost a Gold, kterou používáme v našich dedikovaných serverech, je speciálně navržena pro datacentra.

Kromě zajímavých novinek na sebe Western Digital v poslední době upoutala pozornost akvizicí čipové divize Toshiby a také zakoupením konkurenční společnosti SanDisk, která se specializuje na SSD jednotky.

Benchmark

Výsledky výkonových testů potvrzují, že disk ze série Gold je předurčen pro použití v datacentrech, kde plně vyniknou jeho parametry a silné stránky.

Rychlost přenosu dat z hostitele na disk nebo opačně (trvale)
249 MB
Akustika v nečinném režimu
20 dBA

Máte umístěný server u konkurence?

Zašlete nám současnou konfiguraci serveru. Překvapíme vás lepší nabídkou.
Server
stín Serveru

Vyzkoušejte si server na 7 dní za 999 Kč

Otestujte podporu, technické zázemí, servery a síť. Bez smlouvy, bez závazků.

Dedikovaný server na zkoušku

Už vás nebaví předplácet si nákladné služby, o nichž nevíte, zda je využijete a jestli jsou pro vaše účely vhodné? Proto jsme přišli se serverem na zkoušku na 7 dní. Otestujte jej a uvidíte.